Delegația Politică Națională (DPN)

Componența aleasă la Congresul al IV-lea al PNL, care a avut loc la 25 octombrie 2015

1.CALMÎC Ion, Anenii Noi, s.Calfa, inginer
2.DAVID Alexandru, Anenii Noi, s.Floreni, primar
3.MÎRZA Ion, Anenii Noi, s.Floreni, antreprenor, consilier local
4.TIMOFTE Gheorghe, Anenii Noi, s.Floreni, consilier local, Inginer-mecanic, antreprenor
5.GHEŢAN Ion, Anenii Noi, s.Hîrbovăţ, primar
6.ARDELEANU Ion, profesor de istorie
7.JOSAN Viorel, Bălţi, jurist
8.BOTEZATU Ion, Bălţi, antreprenor
9.ROŞCOVAN Vitali, Cahul, s.Burlacu ASEM, finanţe şi credit
10.TAMPIZA Nina Cahul, profesoară de limba franceză
11.BOIŞTEANU Nicolae, Cantemir, s.Cociulia, jurnalist
12.DIACONU Ion, Cantemir, s.Ţiganca, director casa de cultură
13.OANŢA Efim, Călăraşi, s.Sipoteni, antreprenor
14.COJOCARU Sergiu, Călăraşi, profesor de istorie a artelor, jurnalist
15.MUNTEANU Anatol, Căuşeni, s.Fîrlădeni inginer-electrician, specialist în aparate de măsurat
16.MUNTEANU Ion, Căuşeni, s.Zaim Fermier, gospodărie țărănească
17.DRUŢA Svetlana, Căuşeni, pensionară
18.BACIU Igor, Mun.Chişinău, Sîngera, consilier local
19.BOJESCU Oltiţa, Chişinău, pedagog, pensionară
20.BOLBOCEANU Ludmila, Chişinău, profesoară universitară, doctor în științe
21.BOLGARU Sergiu, Chişinău, inginer
22.CAN Alexandra Chişinău, director general ”Artima”
23.CAZAC Cazimir, Chişinău, economist merceolog
24.CEPOI Elena, Chişinău, pedagog
25.CREŢU Valentina, Chişinău, profesoară
26.DELEU Iulia, Chişinău, avocat
27.DRUŢA Filipp, Chişinău, jurist, avocat stagiar
28.DUTCOVICI Titu, Chişinău, inginer-mecanic, pensionar, angajat
29.FRECĂUŢANU Petru, Chişinău, dirijor, compozitor
30.GANEA Teodosie, Chişinău, pedagog
31.GÎLCĂ Ion, Chişinău, lăcătuş instalator
32.GOJAN Pancratie, Chişinău, director “Pancratie-Autocom” SRL
33.GOLOGURSCHI Vasile, Chişinău, inginer, diriginte de şantier
34.GONCEAR Claudia, mun.Chişinău, Hulboaca, merceolog
35.IURI-APOSTOL Andrei, Chişinău, director Î ”CAPS, dr. în stiinţe fizico-matematice 36.LAŞCU Serghei, mun.Chişinău, Băcioi, jurist, master în drept
37.LISNIC Vitalie, Chişinău, profesor de muzică, dirijor, temporar neangajat
38.LUCA Dumitru, Chişinău, specialist în finanţe şi credit
39.MARIN Anatol, Chişinău, profesor de istorie
40.MAZUR Alexandru, Chişinău, pedagog, vicedirector al Serviciului Hidrometeorologic de Stat
41.NICOARA Dumitru, Chişinău, jurist
42.OLEVSCHI Alexandru, Chişinău, designer principal de proiect ISDP
43.PASCAL Felonia, Chişinău, Stăuceni, profesoară universitară, pensionară
44.PETROV Daniela, Chişinău, studentă, Universitatea de medicină “N Testimiţeanu”
45.PLEŞCA Mircea, Chişinău, inginer SRL ,,Lori Tex,,
46.PRISĂCARI Mihai, Chişinău, temporar neangajat
47.REVENCO Anatolie, Chişinău, medic stomatolog
48.RUSU Mircea, Chişinău, economist, doctor în economie
49.RUSU Vitalie, Chişinău, maistru în sport
50.SAJEN Serghei, mun.Chişinău, Tohatin, consilier local, Director II ”Doi frati Sajen”
51.SEVEROVAN Mihai, Chişinău, preşedintele Asociaţiei patronale a serviciilor publice din RM
52.SMOCHIN Ştefan, Chişinău, regizor de radio
53.ŞOIMU Valeriu, Chişinău, inginer-electromecanic, mechanic-şef, SA “Chişinău Coninvest”
54.TATARU Sergiu, Chişinău, jurist, vicepreşedinte al AVR-1992 ”Tiras-Tighina”
55. TEODOR Constantin, mun.Chişinău, Ciorescu, inginer mecanic transport auto
56.TOMA Dmitri, mun.Chişinău, Codru, inginer Horticol
57.VOLOŞCIUC Maria, Chişinău, Stăuceni, contabil, Direcţia municipală pentru drepturile copiilor
58.ZUGRAVU Victor, Chişinău, multispecialist, preşedintele Mişcării Populare ”Solidaritatea”
59.BUZU Gheorghe, Criuleni, s.Drăsliceni, geograf, UAIC
60.LOGHIN Vasile, Criuleni, s.Maşcăuţi, student USEM
61.PŞENICICA Ion, Drochia, s.Gribova, inginer protectia muncii
62.OCHIŞOR Mircea, Drochia, s.Suri, lăcătuş auto-agro
63.BÎRNAZ Nicolae, Drochia, SRL „Aldicons”
64.BOGATU Vasile, Drochia, pedagog de geografie, pensioner, administrator ÎI ”Bogatu Vasile”
65.PAVLICENCO Vitalia, Durleşti, presedintele PNL, dr. în filologie
66.MARCU Dionisie, Edineţ, s.Hancăuţi, transportator, inginer-mecanic
67.VINITINSCHI Valeriu, Edineţ, s.Zăbriceni, profesor de istorie, liber-întreprinzător
68.PALAGHIOIU Lucia Făleşti, s.Pîrliţa, pedagog, LT s.Răuţel
69.ROPOT Vasile, Făleşti, antreprenor
70.MORTEANU Mihai, Făleşti, jurist, antreprenor
71.DOGOTARI Tudor, Floreşti, s.Coşerniţa Medic, veterinar
72.RUSU Ilie, Floreşti, s.Gura Camencii, specialist în alimentaţia publică, agent Donaris Group
73.PALAMARCIUC Nicolae, Floreşti, jurist, pedagog, pensionar MAI
74.CĂSUŢA Anatol, Glodeni, s.Balatina, jurist
75.ŢURCAN Vera, Glodeni, s.Duşmani, pedagog
76.RUSANOVSCHI Valeriu, Glodeni, inginer-mecanic, şeful gospodăriei auxiliare la Spitalul raional Glodeni
77.MOCREAC Alexei Grigoriopol, Crasnogorca, director-adjunct pe gospodărie, Liceul ”Ştefan cel Mare” din Doroţcaia
78.ZINGAN Olga, Grigoriopol, pedagog
79.MAHU Dumitru, Hânceşti, medic, pensionar
80.IONIŢĂ Sergiu, Hânceşti, medic veterinar
81.ANDRIEŞ Ecaterina, Ialoveni, pedagog
82.MELEGA Ionel, Ialoveni, jurist
83.ILIESCU Mihail, Ialoveni, pensionar
84.MAEV Tudor, Leova, fermier, consilier local Sărăteni
85.TABAC Ion, Leova, pensionar MAI
86.ARTENI Vasile, Nisporeni, fermier ”GŢ”,,Vasile Arteni”
87.LEFTER Grigore, Nisporeni, responsabil tehnic, diriginte de şantier
88.GĂINĂ Boris, Orhei, zootehnician, director general al „Stejar” SRL
89.COCARCEA Vasile, pensionar
90.MAXIAN Gheorghe, Orhei, Lucășeuca, istoric, scriitor, sociolog, musician, pensionar
91.ANDRIEŞ Galina, Rezina, pedagog, manager SRL ”Sahrevar”
92.PRISACARU Boris, Rîşcani, sudor, pensionar
93.ABABII Vasile, Rîşcani, profesor de arte plastice
94.LOGHIN Veronica, Sîngerei, s.Bălăşeşti, învăţătoare de clasele primare
95.GORUN Eugenia, Sîngerei, filolog, jurnalist
96.MANEA Ilie, Soroca, s.Rubleniţa, inginer zoo
97.ROTARU Tudor, Soroca, s.Slobozia-Cremene, profesor de istorie
98.VIERU Ghenadie, Soroca, medic-şef CCSM
99.OSTAPOV Alexandru, Soroca, economist jurist
100.PĂDURE Nadejda Străşeni, director al Bibliotecii publice raionale ”Mihail Sadoveanu”
101.CIORICI Gavril, Străşeni, finanţist, pensionar
102.STĂVILĂ Parascovia, Străşeni, profesoară de istorie
103.NESTOR Claudia, Străşeni, regizor, consilier orășenesc
104.DUMBRAVĂ Mihai, Străşeni, medic stomatolog, pensionar
105.CIORICI Sergiu, Şoldăneşti, s.Vadul lui Raşcov, jurist, pensionar MAI
106.PRISĂCARI Elena, Şoldăneşti, contabil-şef
107.GĂRUŢĂ Iurie, Ştefan Vodă, pedagog la Liceul theoretic ”Ştefan Vodă”
108.CARAMAN Vasile, Ștefan Vodă, medic
109.CERTAN Veaceslav, Teleneşti, s.Recea, merceolog
110.ŞESTOPOLIUC Nicolae, Teleneşti, s.Sărăteni, medic-veterinar
111.COJOCARU Ion, Teleneşti, administrator SRL “Raisa-Cojocaru”
112.GORUN Alexei, Teleneşti, economist-audit, directorul II “Alexei Gorun”
113.OBOR Veaceslav, Ungheni, s.Costuleni, consilier local
114.POPOV Victor, Ungheni, învăţător
115.ŞIŞCU Ilia, Vulcăneşti, conducător auto

Partidul Național Liberal © 2014 Frontier Theme
IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.
Menu Title