Teritoriale

PAGINA ESTE ÎN PROCES DE COMPLETARE 

Filiala teritorială ANENII NOI

Preşedinte – David Alexandru, primar al comunei Floreni
Vicepreşedinte – Timofti Gheorghe, consilier local Floreni
Vicepreşedinte – Mârza Ion, consilier local Floreni
Secretar – Galinschi Alexandrina

Membrii Biroului Permanent Teritorial – David Alexandru, Gheţan Ion, primar de Hîrbovăț, Timofti Gheorghe, Mârza Ion, Tuchiluș Petru, consilier local Delacău, Galinschi Alexandrina, Colesnic Vera, Bumbac Ruslan, Doloscan Ruslan, consilier local Floreni, Mihalache Roman, Arcan Aurel, Bandalac Sergiu, Vrabie Ivan, consilier local Hîrbovăț, Dereg Tudor, consilier local Hîrbovăț, Gurschi Gheorghe, consilier local Hîrbovăț

Membrii Delegației Politice Teritoriale – David Alexandru, Gheţan Ion, primar de Hîrbovăț, Timofti Gheorghe, Mârza Ion, Tuchiluș Petru, consilier local Delacău, Ipati Grigorie, consilier local Delacău, Galinschi Alexandrina, Colesnic Vera, Bumbac Ruslan, Doloscan Ruslan, consilier local Floreni, Mihalache Roman, Arcan Aurel, Bandalac Sergiu, Vrabie Ivan, consilier local Hîrbovăț, Dereg Tudor, consilier local Hîrbovăț, Gurschi Gheorghe, consilier local Hîrbovăț, Turtureanu Ion

Membrii Comisiei Teritoriale de Cenzori – Speian Valentin, Croitoru Gheorghe, Triboi Pavel
Membrii Comisiei Teritoriale de Arbitraj – Arcan Irina, Morozan Eugeniu, Chircă Vasile

Filiala teritorială BĂLȚI

Preşedinte – Postolache Vlad
Vicepreşedinte – Ardeleanu Ion
Vicepreşedinte – Cravcenco Victor
Secretar – Vovc Veronica

Membrii Biroului Permanent Teritorial –  Postolache Vlad, Ardeleanu Ion, Cravcenco Victor, Josan Viorel, Botezatu Ion, Vovc Veronica, Pociumbeanu Valeriu, Covaliov Anatol, Ciumertov Dumitru, Munteanu Sorin, Cinciuc Cornelia,

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Postolache Vlad, Ardeleanu Ion, Cravcenco Victor, Josan Viorel, Botezatu Ion, Vovc Veronica, Pociumbeanu Valeriu, Covaliov Anatol, Ciumertov Dumitru, Munteanu Sorin, Cinciuc Cornelia, Frecăuţanu Anatol, Cravcenco Ana, Vrabie Alexandru, Ciumertov Domnica, Grecu Olesea

Membrii CTC –
Membrii CTA – 

Filiala teritorială CANTEMIR

Preşedinte Boişteanu Nicolae
VicepreşedinteDiaconu Ion
VicepreşedinteCristea Anatol
Secretar – Ţurcanu Ecaterina

Membrii Biroului Permanent TeritorialBoişteanu Nicolae, Diaconu Ion, Cristea Anatol, Ţurcanu Ecaterina, Lavric Valentin, Ghelan Alexandru, Danalache Mihai, Dimcea Dumitru, Necula Ion, Popescu Vladimir, Burduja Vasile

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Boişteanu Nicolae, Diaconu Ion, Cristea Anatol, Ţurcanu Ecaterina, Lavric Valentin, Ghelan Alexandru, Danalache Mihai, Dimcea Dumitru, Necula Ion, Popescu Vladimir, Burduja Vasile, Boişteanu Ecaterina, Munteanu Mihai, Panea Nina, Sârbu Alexandru

Membrii CTC – Ţambal Gheorghe, Hîţu Maria, Hîţu Valeriu
Membrii CTA – Hîţu Afanasie, Danalache Tudor, Dimcea Maria

Filiala teritorială CAHUL

Preşedinte Nina Tampiza
VicepreşedinteMihai Creangă
Vicepreşedinte – Anatol Comanici

Vicepreședinte – Galina Hîncu

Secretar – Bostan Nicolae

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Nina Tampiza, Mihai Creangă, Anatol Comanici, Galina Hîncu, Bostan Nicolae, Vitalie Roscovan, Tatiana Seredenco, Ionela Pînzaru, Badanau Natalia, Svetlana Aconi, Machidon Aliona

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Nina Tampiza, Mihai Creangă, Anatol Comanici, Galina Hîncu, Bostan Nicolae, Vitalie Roscovan, Dorin Novitchii, Tatiana Seredenco, Ivascu Alicica, Aliona Pînzaru, Ionela Pînzaru, Badanau Natalia,, Svetlana Aconi, Machidon Aliona

Filiala teritorială CĂLĂRAȘI

PreşedinteCojocaru Sergiu
VicepreşedinteOnţa Efim
VicepreşedinteCrişaviţchi Mihai
SecretarPrunici Natalia

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Cojocaru Sergiu, Onţa Efim, Crişaviţchi Mihai, Prunici Natalia, Zamfir Tudor, Hotinschi Eugeniu, Sârbu Elena, Coban Ludmila, Badarau Andrei, Ursu Maria

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Cojocaru Sergiu, Onţa Efim, Crişaviţchi Mihai, Prunici Natalia, Zamfir Tudor, Hotinschi Eugeniu, Sârbu Elena, Coban Ludmila, Badarau Andrei, Ursu Maria, Ţurcan Tudor, Harea Vasile, Rusu Eugen

Membrii CTC –
Membrii CTA –

Filiala teritorială CĂUȘENI

Preşedinte – Druţă Svetlana
Vicepreşedinte – Munteanu Anatol
Vicepreşedinte – Munteanu Ion
Vicepreşedinte – Osmatesco Ion
Secretar – Balan Liuba

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Druţă Svetlana, Munteanu Anatol, Munteanu Ion, Osmatesco Ion, Balan Liuba, Ciobanu Ion, Macarenco Mihail, Botnaru Gheorghe, Pătraşcu Sergiu, Munteanu Elisaveta, Soroceanu Constantin

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Druţă Svetlana, Munteanu Anatol, Munteanu Ion, Osmatesco Ion, Balan Liuba, Ciobanu Ion, Macarenco Mihail, Botnaru Gheorghe, Pătraşcu Sergiu, Munteanu Elisaveta, Soroceanu Constantin, Curnic Timotei, Buzulan Vera, Buzulan Constantin, Golan Mihai, Pătraşcu Mihai, Chisin Sergiu, Golan Eugeniu

Membrii CTC – Golovei Elena, Căldare Nadejda, Radu Olga
Membrii CTA – Chisina Lilia, Ogurţova Tatiana, Brînză Natalia

 

Filiala teritorială DROCHIA

Preşedinte – Nicolae Bârnaz
Vicepreşedinte – Vasile Bogatu
Vicepreşedinte – Gheorghe Biciuc
Secretar – Maria Josan

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Nicolae Bârnaz, Vasile Bogatu, Gheorghe Biciuc, Maria Josan, Mircea Ochișor, 

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Nicolae Bârnaz, Vasile Bogatu, Gheorghe Biciuc, Maria Josan, Mircea Ochișor, Ion Pșenicica, Boris Brânză, Tudor Ciocârlan. Ion Bârnaz, Dumitru Bârnaz, Mihail Stiopa, Nicolae Rusu, 

CTC – Petru Adam, Victor Grama, Dumitru Micu 
CTA – Liuba Enache, Petru Zaporojan, Alexandru Gribincea

Filiala teritorială EDINEȚ

Preşedinte – Vinitinschi Valeriu
Vicepreşedinte – Jăpălău Valeriu
Vicepreşedinte – Tabanschi Galina
Secretar – Pavel Lidia

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Vinitinschi Valeriu, Jăpălău Valeriu, Tabanschi Galina, Pavel Lidia, Marcu Dionisie, Tentiu Gheorghe, Botnaru Andrian, Ciobanu Zaharia, Guţu Vasile, 

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Vinitinschi Valeriu, Jăpălău Valeriu, Tabanschi Galina, Pavel Lidia, Marcu Dionisie, Tentiu Gheorghe, Botnaru Andrian, Ciobanu Zaharia, Guţu Vasile, Moraru Ion, Cojocaru Valeriu, consilier local Zăbriceni, Cirimpei Ion, Tincu Liviu, Tampei Valeriu, Viziteu Daniela, Dudnic Maia

CTC –
CTA – 

Filiala teritorială FĂLEȘTI

Preşedinte – Mihail Morteanu
Vicepreşedinte – Lucia Palaghioiu
Secretar – Vasile Ropot

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Mihail Morteanu, Lucia Palaghioiu, Vasile Ropot, Vrăjitoru Valeriu, Armaşu Iulia, Glavan Valeriu, Nitroşer Diana.

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Mihail Morteanu, Lucia Palaghioiu, Vasile Ropot, Vrăjitoru Valeriu, Armaşu Iulia, Glavan Valeriu, Nitroşer Diana, Conoş Maria, Haruta Ecaterina, Nitroşer Vladislav, Olaru Vitalie, Cumurciuc Nicolae, Bulhac Ludmila, Carp Petru, Clipa Raisa.

CTC – Nitroşer Diana, Olaru Vitalie, Nitroşer Vladislav

CTA – Conoş Maria, Cumurciuc Nicolae, Bulhac Ludmila

 

Filiala teritorială FLOREȘTI

Preşedinte – Palamarciuc Nicolae
Vicepreşedinte – Dogotaru Tudor
Vicepreşedinte – Cojocaru Valeriu
Secretar – Bunescu Natalia

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Palamarciuc Nicolae, Dogotari Tudor, Cojocaru Valeriu, Bunescu Natalia, Brumă Grigore, Munteanu Vasile, Culîc Alexandru, Zosim Ilie, Ceapă Anatolie, Moldovanu Vasile, Ceapă Vitalie

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Palamarciuc Nicolae, Dogotari Tudor, Cojocaru Valeriu, Bunescu Natalia, Brumă Grigore, Munteanu Vasile, Culîc Alexandru, Zosim Ilie, Ceapă Anatolie, Moldovanu Vasile, Ceapă Vitalie, Urecheanu Larisa, Paşcovschi Natalia, Dogotaru Gheorghe

CTCZabica Elena, Carauş Dina, Carauş Cristina
CTACuraş Anatolie, Donica Alexandru, Botnarenco Igor

Filiala teritorială GLODENI

Preşedinte – Anatolie Căsuța
Vicepreşedinți – Valeriu Rusanovschi, Vera Țurcanu

Secretar – Vera Țurcanu

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Anatolie Căsuța, Valeriu Rusanovschi, Vera Țurcanu, Ion Ușurelu, Ion Condrea, Valeriu Șevciuc, Cazacu Vasile, Serghei Mahu

Membrii Delegației Politice Naționale – Anatolie Căsuța, Valeriu Rusanovschi, Vera Țurcanu, Ion Ușurelu, Ion Condrea, Valeriu Șevciuc, Cazacu Vasile, Serghei Mahu, Victoria Secrieru, Rusu Lidia, Mahu Elena, Mahu Sergiu, A.Tuman, Bețișor I, V.Jecciev, Z. Șevciuc, V.Carcea, Constantin Lungu, O.Isic, E.Zagaiciuc, V.Panciuc, Panciuc Pantelei. V.Garcea 

Membrii CTA – Maria Țărnă, Eleonora Puzărevschi, Efrosinia Secrieru 
Membrii CTC – Ghenadie Popa, Elena Zagaiciuc, Nicolae Barbacari

Filiala teritorială IALOVENI

Preşedinte – Iliescu Mihai
Vicepreşedinte – Andrieş Ecaterina
Vicepreşedinte – Romanciuc Victor
Secretar – Melega Ionel

Membrii Biroului Permanent Teritorial – liescu Mihai, Andrieş Ecaterina, Romanciuc Victor,  Melega Ionel, Secrieru Ştefan, Gore Grigore, Melega Octavian, Chiaburu Radu, Iliescu Lucia

Membrii Delegației Politice Naționale – liescu Mihai, Andrieş Ecaterina, Romanciuc Victor,  Melega Ionel, Secrieru Ştefan, Gore Grigore, Melega Octavian, Chiaburu Radu, Iliescu Lucia, Andrieş Andrei, Gore Lucreţia, Spătaru Eugeniu, Melega Dumitru, Jumir Petru, Costaş Ion, Secrieru Victor, Gandrabura Petru

Membrii CTA – Constantinov Vera, Popa Simion, Braga Lidia
Membrii CTC Braga Sergiu, Bogos Eugenia, Ţapeş Valentin

Filiala teritorială LEOVA

Preşedinte Tabac Ion
VicepreşedinteCodiţa Teodora
VicepreşedinteMaev Tudor

SecretarPetrov Daniela

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Tabac Ion, Codiţa Teodora, Maev Tudor, Petrov Daniela, Calaraş Parascovia, Vulpe Larisa, Munteanu Ion, Efremov Andrei, Ploşniţă Mihail

Membrii Delegației Politice Naționale – Tabac Ion, Codiţa Teodora, Maev Tudor, Petrov Daniela, Calaraş Parascovia, Vulpe Larisa, Munteanu Ion, Efremov Andrei, Ploşniţă Mihail, Zagaicanu Ion, Tabac Iurie, Carabadjac Maria, Gurduza Maria, Timotin Anatol, Carpineanu Iaroslav, Bodorcean Ilie

Membrii CTA Vicol Gheorghe, Damaschin Gheorghe, Popescu Vitalie

Membrii CTC – Munteanu Ion, Efremov Andrei, Gherasim Eugen

Filiala teritorială NISPORENI

Preşedinte – Vasile Arteni 
Vicepreşedinte – Valentina Podaru 
Vicepreşedinte – Tatiana Frimu 
Secretar – Grigore Lefter 
Membrii Biroului Permanent Teritorial – Vasile Arteni, Valentina Podaru, Tatiana Frimu, Grigore Lefter, Tudor Buza, Natalia Ursu, Alina Țurcanu, Olga Danu, Afanasie Valcov, Ion Petic, Iurie Baranovschi

Membrii Delegației Politice Naționale – Vasile Arteni, Valentina Podaru, Tatiana Frimu, Grigore Lefter, Tudor Buza, Natalia Ursu, Alina Țurcanu, Olga Danu, Afanasie Valcov, Ion Petic, Iurie Baranovschi

Membrii CTA Aliona Guţanu, Ion Ciochină, Tudor Ciochină
Membrii CTCAliona Crudu, Vasile Tofan, Ion Valicov

Filiala teritorială ORHEI

Preşedinte – Gheorghe Maxian
Vicepreşedinte – Boris Găină
Vicepreşedinte – Mihail Ţurcanu
Secretar – Vasile Cocarcea

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Gheorghe Maxian, Boris Găină, Mihail Ţurcanu, Vasile Cocarcea, Dogoter Ioan, Burea Lidia, Zgibarţă Vasile, Radu Nadejda, Cojocaru Vasile, Barbanoi Gheorghe, Pantea Maria

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Gheorghe Maxian, Boris Găină, Mihail Ţurcanu, Vasile Cocarcea, Dogoter Ioan, Burea Lidia, Zgibarţă Vasile, Radu Nadejda, Cojocaru Vasile, Barbanoi Gheorghe, Pantea Maria, Ilie Sviridov, Vitalie Golea, Ecaterina Slabu, Tudor Zeleni, Ion Andriţchi, Elena Cocarcea, Nina Martalog, Onisim Gore, Mihail Pascari, Eugenia Pânzari, Mihail Gafiţa

Membrii CTA –
Membrii CTC – 

Filiala teritorială Rezina

Președinte – Galina Andries
Vicepreședinte – Vladimir Donica

Vicepreședinte – Maria Curt
Vicepreședinte – Ala Turbal

Secretar – Natalia Vișnevschi

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Galina Andrieș, Vladimir Donica, Maria Curt, Ala Turbal, Natalia Vișnevschi, Petru Timbalist,  Migoreanu Gheorghe, Vasile Moldovan, Rodica Calugher, Vadim Andries 

Membrii Delegației Politice Teritoriale –  Galina Andrieș, Vladimir Donica, Maria Curt, Ala Turbal, Natalia Vișnevschi, Petru Timbalist,  Migoreanu Gheorghe, Vasile Moldovan, Ala Moldovan, Rodica Calugher, Vadim Andries, Migoreanu Ana 

Filiala teritorială Sîngerei

Preşedinte – Petru Popa
Vicepreşedinte – Domnica Golban

Vicepreşedinte – Eugenia Gorun
Secretar – Andrian Botnarenco 

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Petru Popa, Domnica Golban, Eugenia Gorun, Andrian Botnarenco, Prepeliță Valentin, Pânzari Mihail, Nadejda Snejinschi, Dumitru Țîbîrnă, Bogonovschi Ion

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Petru Popa, Domnica Golban, Eugenia Gorun, Andrian Botnarenco, Prepeliță Valentin, Pânzari Mihail, Nadejda Snejinschi, Dumitru Țîbîrnă, Bogonovschi Ion, Proca Eugenia, Gherman Zinaida, Vizir Mihail, Pălăduță Axenia, Trofimov Aurica, Gîrlovan Iurie

Membrii CTA – Gorun Gheorghe, Botnarenco Eugenia, Gheorghe Țîbîrnă

Membrii CTCIosiv Tatiana, Tomas Galina, Lopotenco Ion 

 

Filiala teritorială SOROCA

Preşedinte – Alexandru Ostapov
Vicepreşedinte – Vieru Ghenadie
Secretar – Galina Brumă

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Alexandru Ostapov, Ghenadie Vieru, Ala Căldare, Guzun Alexei, Anatolie Șapovalov, Galina Brumă, Vitalie Lipovanciuc, Boico Nicolae, Dorogan Veaceslav, Purice Lilia, Tudor Rotaru, Victor Boico, Sergiu Cegolea, Zgardan Vasile, Pavel Candeba, Ilie Mânzat

Membrii Delegației Politice Naționale – Alexandru Ostapov, Ghenadie Vieru, Ala Căldare, Guzun Alexei, Anatolie Șapovalov, Galina Brumă (Trifăuți), Vitalie Lipovanciuc, Boico Nicolae (Volovița), Dorogan Veaceslav (Sobari), Purice Lilia, Tudor Rotaru (Slobozia-Cremene), Victor Boico, Sergiu Cegolea-Iojnița, Zgardan Vasile-Redi-Cereșnovăț, Pavel Candeba, Ilie Mânzat -Bulboci, Victor Boico, Tudor Noviţchi, Valeriu Mânzat, Alexandru Ursachi

Membrii CTAVasile Zgardan, Victor Umaneţ

Membrii CTC – Maria Procopii, Minodora Verejanu, Artiom Fetescu

Filiala teritorială ȘOLDĂNEȘTI

Preşedinte – Sergiu Ciorici
Vicepreşedinte – Nicolae Roman
Vicepreşedinte – Iurie Prisacari

Secretar – Elena Prisacari
Membrii Biroului Permanent Teritorial – Sergiu Ciorici, Nicolae Roman, Iurie Prisacari, Elena Prisacari, Ludmila Gaiduc, Veaceslav Pană, Vasile Adam, Zinaida Luţa, Victor Guzun, Vasilii Cojocaru, Ion Roman

Membrii Delegației Politice Naționale – Sergiu Ciorici, Nicolae Roman, Iurie Prisacari, Elena Prisacari, Ludmila Gaiduc, Veaceslav Pană, Vasile Adam, Zinaida Luţa, Victor Guzun, Vasilii Cojocaru, Ion Roman, Maria Platonova, Vera Grincenco, Alexandru Navitaniuc 

Membrii CTALarisa Vizitiu, Vera Munteanu, Olga Răileanu

Membrii CTCIvan Railean, Natalia Ceban, Grigore Niculce

Filiala teritorială ȘTEFAN-VODĂ

Preşedinte – Vasile Caraman 
Vicepreşedinte – Fulga Sergiu
Vicepreşedinte – Găruţă Iurie

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Caraman Vasile, Sergiu Fulga, Iurie Găruţă, Serghei Soroceanu, Valeriu Haruță, Alexandru Filimonov, Elena Roşca, Olga Tudorean, Sergiu Godin, Alexandru Revenco, Aurelia Croitor, Alexandru Veleşco, Alexandru Nistor, Ion Osipov

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Caraman Vasile, Sergiu Fulga, Iurie Găruţă, Serghei Soroceanu, Valeriu Haruță, Alexandru Filimonov, Elena Roşca, Olga Tudorean, Sergiu Godin, Alexandru Revenco, Aurelia Croitor, Alexandru Veleşco, Alexandru Nistor, Ion Osipov

Membrii CTA – Igor Stati, Irina Fediuc, Petru Curcoschi

Membrii CTC – Ina Haruţa, Valentin Mancoş, Andrei Stati

Filiala teritorială STRĂȘENI

Preşedinte – Parascovia Stăvilă 
Vicepreşedinte – Claudia Nestor 
Vicepreşedinte – Gavril Ciorici 
Vicepreşedinte – Mihai Dumbravă

Secretar – Nadejda Pădure 

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Parascovia Stăvilă, Claudia Nestor, Gavril Ciorici, Mihai Dumbravă, Pavel Draguţanu, Lilia Ragacico, Gheorghe Sârbu, Valentina Chircu, Nina Zaharciuc, Svetlana Hodorogea, Pavel Moraru, Tatiana Calancea, Anatolie Şaptefraţi

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Parascovia Stăvilă, Claudia Nestor, Gavril Ciorici, Mihai Dumbravă, Pavel Draguţanu, Lilia Ragacico, Gheorghe Sârbu, Valentina Chircu, Nina Zaharciuc, Svetlana Hodorogea, Pavel Moraru, Tatiana Calancea, Anatolie Şaptefraţi

Membrii CTA – 
Membrii CTC – 

Filiala teritorială TELENEȘTI

Preşedinte – Alexei Gorun
Vicepreşedinte – Veaceslav Certan
Vicepreşedinte – Nicolae Șestopoliuc
Secretar – Ion Cojocaru

Membrii Biroului Permanent Teritorial – Alexei Gorun, Veaceslav Certan, Ion Cojocaru, Nicolae Şestopaliuc, Cristina Gandrabur, Nicolae Morari, Vasile Tetelea, Ion Tihon, Vasile Stratulat, membri supleanti – Titus Cojocaru, Boris Pavlov

Membrii Delegației Politice Teritoriale – Alexei Gorun, Veaceslav Certan, Ion Cojocaru, Nicolae Şestopaliuc, Cristina Gandrabur, Nicolae Morari, Vasile Tetelea, Ion Tihon, Vasile Stratulat, membri supleanti – Titus Cojocaru, Boris Pavlov, Vladimir Mazanca, Victor Tetelea, Nicolae Livitchi, Petru Druţă, Anastasia Cebotari, Maria Potlog, Lucheria Gorun, Claudia Pavlov

Membrii CTA – Olimpiada Dica, Lungu Iacob, Botezatu Vasile 
Membrii CTC – Olga Vicol, Dumitru Sambrici, Ion Iacobeț

Partidul Național Liberal © 2014 Frontier Theme
IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.
Menu Title